ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13093555
*
nr 1309 3555
Spegel
1800-tal, 67x36 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2020
kl 19:16:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/2 20:52:37
1
300 kr
22/2 19:32:19
2
400 kr
24/2 18:48:26
3
500 kr
24/2 18:50:09
2
500 kr
24/2 18:50:09
3
500 kr (Budbetjänt)
24/2 18:51:15
2
600 kr
24/2 19:00:25
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1309 3555
Spegel
1800-tal, 67x36 cm
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/2 20:52:37 | 1 | 300 kr |
22/2 19:32:19 | 2 | 400 kr |
24/2 18:48:26 | 3 | 500 kr |
24/2 18:50:09 | 2 | 500 kr |
24/2 18:50:09 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
24/2 18:51:15 | 2 | 600 kr |
24/2 19:00:25 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53